Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czujnik temperatury . Mógł paść po jednym dniu? Nie mam siły

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czujnik temperatury . Mógł paść po jednym dniu? Nie mam siły

    Jak w temacie, która polerka jest lepsza do garażowych zabaw z car detalingiem?. A może macie jakieś inne propozycje w rozsądnej cenie?

  • #2
    Czujnik temperatury . Mógł paść po jednym dniu? Nie mam siły

    Witam

    Od tygodnia staram się zwalczyć banalny by się wydawało problem. Chodzi o to, że auto wg. wskazówki temperatury nie dogrzewa się.

    Wspomnę tylko, że w tamtym roku wymieniłem zarówno termostat jak i czujnik temperatury.
    Do zeszłego piątku wszystko działało podręcznikowo tj. wskazówka temp dochodziła do pionu, ustawiał się idealnie na 90 stC i już nic nie było w stanie jej ruszyć.

    Tydzień temu zauważyłem, że wskazówka dochodzi tylko do 70 stopni.
    W sobotę szybka akcja tj. termometr do zbiorniczka płynu. Termometr pokazywał 85st a wskazówka na zegarach 70 wniosek prosty - czujnik temperatury do wymiany. Kupiłem (oryginalny Elth). Wymieniłem. Po wymianie wskazówka elegancko dochodziła do 90 st i żadne ustawienia ogrzewania jej nie ruszały.
    W poniedziałek też było ok a już od wtorku pokazuje 80stopni na postoju a 85 w czasie jazdy.
    Dziś sprawdzałem termostat - wygląda na dobry a wskazówka pokazuje 82 st podczas gdy termometr w zbiorniczku wyrównawczym równe 90st.

    Możliwe aby sprawny czujnik zepsuł się po przejechaniu 20km? Mi w to sie wierzyć nie chce. Może mam coś z instalacją - tylko co takiego może wpływać na błędne wskazania.

    Ktoś z kolegów ma pomysł jak mam się zmierzyć z tym problemem?
    Na tą chwilę wychodzi na to ,że muszę znowu wydać 100zl na czujnik a i tak nie mam gwarancji, że coś sie zmieni.

    z góry dziękuję z pomoc

    Komentarz


    • #3
      U kolegi w octavii zakładałem 6 rożnych czujników i za 7 razem trafiłem na dobry :szeroki_usmiech
      Nie ma rzeczy niemożliwych,są tylko trudne do wykonania.

      Komentarz


      • #4
        ja najbardziej potwierdzam, 2-3 nowe, a są zepsute ostatnio
        6 to już gruby pech

        jest już temat o awaryjności tych czujników szukaj...

        do zamknięcia
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #5
          Tyle, że ten zaraz po założeniu wskazywał prawidłowo. Mam nadzieje, że to nie wina jakiejś innej usterki w instalacji (w sumie to nie słyszałem nic o takich przypadkach)
          No ale jeżeli tak piszecie to nie pozostaje mi nic innego jak zakup nowego czujnika.

          Może ktoś produkuje lepsze jakościowo niż oryginały?
          Widziałem na stronie intercars czujniki hella.

          Komentarz


          • #6
            Ja jak zakładałem 3 czujniki były uwalone na starcie a reszta po kilku dniach tez siadała.

            [ Dodano: Sob 28 Wrz, 13 11:05 ]
            A i kupuj cześci na FV albo paragon żeby taki szmelc można było reklamować. Ja wszystkie zareklamowałem i kasę zwrócili. Dopiero jak kumpel kupił ori z ASO wszystko jest ok.
            Nie ma rzeczy niemożliwych,są tylko trudne do wykonania.

            Komentarz


            • #7
              Ten, który założyłem był oryginalny.
              Dziś jeszcze sprawdzę termometr (choć rtęciowe są dokładne). Jeśli będzie ok to jutro jadę kupić czujnik.

              Jak już się uporam to dam znać.
              Dzięki za wskazówki

              Komentarz


              • #8
                ale ori (elth) z inter carsu czy coś czy ori z aso ?? bo to co w aso to nie to samo co w sklepach z częściami.
                Nawet taka np tulej zawieszenia oryginalna a tuleja lemfordera to nie to sam co oryginał owszem oryginał robi lemforder ale z innych materiałów by spełniały wymogi producenta jak nie spełniają to lądują w np inter carsie na polce ze spiłowanym nr i znaczkami vag grupe
                Dla tego część w aso ori kosztuje i jest działająca a taka część z zamiennika że niby oryginał może naspożyć problemów.
                Mój Szkodnik O1 ASZ
                Pilnie poszukuje kpl zderzak przód octavia rs(z kratkami)oryginalny ewentualnie po znalezieniu do sprzedania kpl zderzak po facelift

                Komentarz


                • #9
                  niestety śliweer chyba ma racje ja już 3 czujniki założyłem w tym jeden ala allegro i wszystkie elth z znaczkami VW audi itd jeden dostałem nawet zapakowany w woreczku z nr org i znaczkami i wszystkie padły po około miesiącu teraz kupię w ASO dla świętego spokoju i będę w kółko reklamował jak co.

                  Komentarz


                  • #10
                    Ten, który wytrzymał niecały rok to elth z aso.
                    Ten, który wytrzymał jeden dzień to elth z Intercars w folii z naklejką VW Audi. Czyli teoretycznie to samo (identyczne z wyglądu) jednak czytając Wasze doświadczenia wynika, że to jednak nie to samo.
                    Miałem jutro szorować od IC jednak z tego co piszecie to polece do Skody. NIe mam ochoty spuszczać płynu po raz trzeci.

                    dxięki z info

                    Komentarz


                    • #11
                      Reklamujcie te gówno,może nie będą tego syfu sprzedawać.
                      Nie ma rzeczy niemożliwych,są tylko trudne do wykonania.

                      Komentarz


                      • #12
                        czujnik g62 temperatury do mojej octavi to koszt niecale 100 zl dla mnie 80 wiec lepiej kupic raz a pozadnie a na taki czujnik ma sie 2 lata gwarancji. pllynu w moim asz nie trzeba spuszczac po prostu troche ucieknie ale to sie uzupelni i gitara;] pozdrawiam
                        Mój Szkodnik O1 ASZ
                        Pilnie poszukuje kpl zderzak przód octavia rs(z kratkami)oryginalny ewentualnie po znalezieniu do sprzedania kpl zderzak po facelift

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez śliweers
                          czujnik g62 temperatury do mojej octavi to koszt niecale 100 zl dla mnie 80 wiec lepiej kupic raz a pozadnie a na taki czujnik ma sie 2 lata gwarancji. pllynu w moim asz nie trzeba spuszczac po prostu troche ucieknie ale to sie uzupelni i gitara;] pozdrawiam
                          co do tej gwarancji to chyba za bardzo nie chcą uznawać bo to elektroniczna część. Powiem szczerze, że nawet nie próbowałem oddać tych uszkodzonych czujników. Może to błąd.

                          Kolejny czujnik (z ASO) zamontowałem w piątek i jak na razie dział poprawnie. Zobaczymy jak długo.

                          Komentarz


                          • #14
                            Mi wszystkie przyjęli na gwarancję i oddali kaskę
                            Nie ma rzeczy niemożliwych,są tylko trudne do wykonania.

                            Komentarz


                            • #15
                              Hurtownie nie za bardzo chcą przyjmować zwroty (jeśli wycofasz się z zakupu). Jeśli chodzi o reklamację, to tak jak z każdym innym towarem.

                              Komentarz


                              • #16
                                Witam
                                Kolego miałem ten sam problem gdyż mój stary czujnik nie pokazywał dokładnie temperatury więc kupiłem zaznaczam "orginał" w serwisie Skody.Po przejechaniu ostatnio w ciągu 2 dni prawie 2 tys.km zauważyłem,że nie mogę dogrzać silnika ciągle wskazywało około 60 stopni. Tłumaczyłem sobie to jazdą w nocy oraz chłodzącym silnik pędem powietrza ale gdy wróciłem jak może się włączyć wentylator przy 70 stopniach.Podłączyłem VAG-a a tu 95 stopni a na zegarze nieco ponad 70!!!!Odłączyłem nowy czujnik wyczyściłem stary czujnik włókniną z nalotu śniedzi i pokazywał realną temperaturę(15 stopni) a nowy 21 stopni(ładny błąd).Taka moja rada jeśli twój stary działał wyczyść go i sprawdź a jeśli padł podjedź na jakiś dobry szrot i wymontuj sobie oryginalną używkę bo jak widać jakość wykonania chyba skończyła się i idzie masówka "chińska".
                                Pozdrawiam

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X